http://kuras2018.cz/

Depth překlad

autobusové jízdní řády uherské hradiště

jízdní řády čsad jihotrans

český rozhlas ustí nad labem

ct 1 tvoje tvar ma znamy hlas

předpověď počasí lužec nad vltavou

velké karlovice běžecké trasy aktuálně

leták kaufland od 19.7.2019

pocasi praha jesenice

plánování trasy dopravní info

pisen zvonky stesti

depth and breadth definition | English definition

depth překlad
Bezplatná služba od Googlu okamžitě překládá slova, věty a webové stránky mezi angličtinou a více než stovkou dalších jazyků.

Waterline - Wikipedia

depth překlad
The waterline is the line where the hull of a ship meets the surface of the water.Specifically, it is also the name of a special marking, also known as an international load line, Plimsoll line and water line (positioned amidships), that indicates the draft of the ship and the legal limit to which a ship may be loaded for specific water types and temperatures in order to safely maintain

in depth - WordReference.com Anglicko-český slovník

in depth - překlad do angličtiny a diskuse ve fóru, kde můžete klást otázky

in-depth - Český překlad – Linguee

(EL) Mr President, the book by the Turkish Minister for Foreign Affairs, Ahmet Davutoglu, entitled Strategic Depth, has recently appeared in Greek translation. (EL) Pane předsedající, v řeckém překladu nedávno vyšla kniha tureckého ministra zahraničních věcí Ahmeta Davutoğlua s …

Traduction depth français | Dictionnaire anglais | Reverso

Logos is proud to offer the Czech Study Bible. This new translation gives you a unique opportunity to penetrate the depth of the biblical message in high-quality, contemporary Czech. It seeks to maintain the translations from the original Hebrew, Aramaic and Greek texts in order to have word-for-word accuracy. It is designed especially for daily study and interpretation of Scripture.

in-depth - český překlad - slovník bab.la

in-depth - překlad do angličtiny a diskuse ve fóru, kde můžete klást otázky

Waterline - Wikipedia

Its depth varies between 30 metres (98 ft) and 50 metres (160 ft). It borders the Chukchi Sea (part of the Arctic Ocean ) to the north and the Bering Sea to the south.

Český Studijní Překlad (Czech Study Bible) | Logos Bible

depth překlad
at a depth of 3 metres à 3 mètres de profondeur. to a depth of 3 metres à une profondeur de 3 mètres. 18 metres in depth 18 mètres de profondeur. to be out of ones depth (British) [swimmer] ne plus avoir pied. (fig) (=unequal to a situation) être dépassé (e) , nager. → Gibson is clearly out of his depth.

Bering Strait - Wikipedia

Having moreover regard to the French program to control this fishery and considering that the inclusion of that group would constitute an administrative burden disproportionate to its overall impact on cod stocks, it is appropriate to exclude the group of vessels targeting deep-sea species in the area to the west of Scotland fishing with bottom trawls of a mesh size equal to or larger than 100 mm at a depth of 300 …

depth - český překlad - slovník bab.la

depth překlad
Nejnavštěvovanější český internetový portál nabízející vyhledávač, e-mail, aktuální zprávy, předpověď počasí a odkazy, které se mohou hodit.

in-depth - WordReference.com Anglicko-český slovník

depth přeloženo ve vícejazyčném online slovníku. Překlady z češtiny do angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, italštiny, ruštiny, slovenštiny a naopak. depth překlad z …

Překladač Google

This is what makes an in-depth review of policies to get young people into work, such as the Youth on the Move report, so necessary. Právě proto je velmi důkladný přezkum politik s cílem dostat mladé lidi do práce, jako je například zpráva o Mládeži v pohybu, tolik potřebný.